Viktor & Rolf

29. prosince 2006 v 16:00 | Luluckukorf |  Životopisy světových návrhářů
"Udržuje nás iluze, že příště by to mohlo být lepší."
Holandské duo Viktor Horsting a Rolf Snoeren (oba se narodili v roce 1969) je nerozlučné od setkání při studiu v Arnhem's Fashion Academy. Po absolvování školy v roce 1992 se rozhodli spojit své síly a hned v následujícím roce dosáhli prvního úspěchu- získali 3 ceny na Hyeres Festivalu. Předvedli tam kolekci, která už prozradila jejich oblibu ve výtvarně zpracovaných, experimentálních oděvech. Brzy poté vstoupili do řad Le Cri Néerlandais, volného kolektivu podobně smýšlejících mladých návrhářů z Holandska, kteří zorganizovali dvě přehlídky v Paříži. Když se však Le Cri Néerlandais rozpadli, Viktor & Rolf pokračovali ve zhotovování kolekcí včetně jedné z roku 1996, jíž dali název "Viktor & Rolf On Strike", protože ostře kritizovala nedostatek zájmu o jejich práci ze strany tisku a kupujících. Odmítli se však vzdát a připravili miniaturní módní přehlídku jako pro hračky a při doprovodné reklamní kampani použili napodobeninu láhve parfému.(Tuhle větu si v praxi nějak nejsem schopná představit..:-X :-D )Tyto artefakty představené v roce 1996 v amsterodamské umělecké galerii Torch je uvedly jako začínající módní návrháře s nekonvenčním programem. Ale skutečnou kariéru dua Viktor & Rolf jako návrhářů zahájilo teprve jejich představení krejčovského umění v roce 1998 v Paříži, kde překvapili stále se rozšiřující publikum svými vysoce novátorskými kreacemi založenými na přehnaných rozměrech a tvarech. K překvapení a potěšení všech se dvojici podařilo převést jejich dřívější okázalé krejčovské návrhy v oděvy, které se dají nosit, i když jsou to revoluční prét-á-porter kusy, což dokázali svou první kolekcí konfekce na obdoví podzim/zima 2000. Viktor & Rolf s oblibou používají stužky a mají rádi dokonale střižené smokinkové obleky. Jejich přehlídky se staly nezbytnou součástí pařížského programu prét-á-porter. V roce 2004 přišli se svou první voňavkou, květinovou bombou. Oba nadále žijí a pracují v Amsterodamu.
btw zdá se mi to, nebo to je Hanka Soukupová? :-P
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luluc Luluc | Web | 29. prosince 2006 v 16:03 | Reagovat

Pokud v je v nějakém článku někde překlep nebo to nedává smysl, tak se omlouvám, asi jsem se upsala :-)

2 Luluc Luluc | Web | 30. prosince 2006 v 13:41 | Reagovat

Jo, a všimli jste si, že Viktor & Rolf nedávno navrhli kolekci pro H & M? www.hm.com ;-) jsou toho plny webovy stranky:) Jinak, ta modelka co v televizní reklamě říká návrhářům větu(kterou jsem opět nějak nepochopila) Áj lav jů tů tů :D taky předváděla pro Louise Vuittona :P nejde jí nepoznat :) blab konec :D

3 Luluc Luluc | Web | 30. prosince 2006 v 13:43 | Reagovat

Aha, tak nic :-( to už bylo asi dávno (tak v září nebo tak někdy..:-X ) ..ale je to pravda a na stránky hm se klidne podívat můžete :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama