Design hotels I.

15. září 2007 v 18:01 | Luluckukuc |  Architecture & Art
Na začátek jenom oznamuji, že jsem zrušila rubriky Co ností hvězdy a Celebrity, a musím se přiznat, že jsem měla na mále i s rubrikou Co je IN?, která mě taky moc neinspiruje a navíc moc necítím sympatie k módním trendům..takže uvidíme, jestli rubrika přežije či nikoliv. :)
Ale co mě naopak hodně zaujalo, je síť více než 150 designových hotelů ve čtyřiceti zemích světa.
Aby hotelu byl udělen čestný přívlastek designový, posuzuje se zda je hotel novostavbou či po rekonstrukci, koncept (city, beach, resort, spa, medical, sport, art, ...), umístění hotelu, průměrné hodnocení, důležitá jsou také jména architektů a interiérových designerů, odkazy na značky užitého nábytku, materiálu, umělce pověřené dotořením interiérů, návrháře osvětlení etc.
V České republice je jediným designovým hotelem Hotel Josef****,
který se nachází na adrese: HOTEL JOSEF * Rybná 20 * 110 00 Praha 1 * Česká republika
s počtem 109 pokojů.
Hotel Josef se nachází nedaleko staré židovské čtvrti Josefova. Jeho dvě části - Růžová a Červená jsou oázou klidu v rušném centru Prahy. Hotel je vystavěn kolem poklidného nádvoří a nabízí výběr z pečlivě navržených, účelných pokojů ve středu města. Vítězka ceny za design - Eva Jiřičná vypracovala moderní návrh, čerpající z tradice českého designu dvacátého století. Jako architektka průkopnických interiérů v Londýně, Paříži a New Yorku, Jiřičná přinesla precizně zpracovanou vizi pracující s materiály, které tvoří jedinečné prostředí v jednom z evropských historických center. Koupelny pokryté kamenem a skleněnými dělícími příčkami přidávají stylový dojem k pohodlným ložnicím, plně vybaveným výkonnými komunikačními přístroji a posledními technologickými trendy. Business center a tělocvična doplňují rafinované prostředí Hotelu Josef, který se již stal významným prvkem pražského podnikání a turistické ekonomiky.
Design concept
V samém srdci jednoho z nejkrásnějších středověkých evropských měst, dokázala designerka Eva Jiřičná vytvořit moderní jedinečné mistrovské dílo. Hotel Josef se 109 pokoji v Praze je skromné vyjádření luxusu ve velkolepém prostředí - není to pouze brilantní obnova budovy staré stovky let. Eva Jiřičná navrhla dvě budovy kolem nádvoří - klidného parku, který hotelu dává orientační bod a podporuje inspiraci v čistém designu. Osvěžujícím kontrastem ve veřejných prostorách hotelu může být například skleněno-ocelové schodiště vyjímečné svým precizním zpracováním nebo uklidňující prostor recepce a baru, skrytých ve vápencových deskách v hale Josefa. Pokoje jsou navrženy ve stejně efektním duchu jako zbytek hotelu. Noblesní a zároveň funkční prvky umocňují příjemné prostředí, zahrnující uvolňující podlahy z vápence. Vybavení koupelen Phillipa Starcka, je odkazem k pozornosti na detail. To vše dělá z hotelu luxusní designové místo s dobře zkomponovaným konceptem, které určitě předčí vaše očekávání.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama